Asfalt w kostkach jakie ma właściwości?

Asfalt jest materiałem powszechnie stosowanym w budownictwie. Dobrze jest też poznać zalety asfaltu w kostkach oraz dowiedzieć się, jakie ma on właściwości, jak i zastosowanie. Dzięki temu można mieć świetny materiał, który wytrzyma w znakomitej kondycji przez wiele lat.

Jakie zalety ma asfalt w kostkach?

Przede wszystkim tego rodzaju asfalt jest bardzo praktyczny i funkcjonalny. Należy też wspomnieć, że jest to materiał wysokiej jakości oraz jest on odporny na takie czynniki zewnętrzne i atmosferyczne jak:

  • mróz,
  • wysokie temperatury,
  • deszcz,
  • zarysowania,
  • zadrapania,
  • ciężki sprzęt.

Warto też dodać, że asfalt w kostkach często jest wykorzystywany do kładzenia ulic w miastach, jak i na wsiach, gdyż jest to materiał bardzo trwały i nie trzeba martwić się remontem dróg przez kolejne lata. Niewątpliwą zaletą asfaltu jest również to, że jest on bezpieczny zarówno dla pracowników, którzy go kładą, jak i dla późniejszych użytkowników. Co ważne asfalt konfekcjonowany nadaje się do użytku już po kilku godzinach od wylania, dzięki czemu można szybko i planowo wykonać pożądane inwestycje drogowe. Na tego rodzaju asfalt bez problemu można także nanieść oznakowania drogowe, które umożliwiają użytkownikom bezpieczną i prawidłową jazdę po ulicach. Dobrze jest też wspomnieć, iż asfalt ten pracuje cicho, nawet pod dużym naciskiem, przez co kierowcy mogą swobodnie po nim się poruszać nawet dostawczymi samochodami. Obecnie bardzo modna jest także ekologia i dbanie o środowisko, dlatego też asfalt w kostkach jest materiałem idealnym do pracy, gdyż jest on ekologiczny i do jego powstania nie są używane rakotwórcze substancje czy inne chemikalia nieznanego pochodzenia, które mogłyby zrobić krzywdę człowiekowi, roślinom, jak i zwierzętom.

asfalt konfekcjonowany

Asfalt w kostkach – jakie są jego rodzaje?

Jak każdy materiał budowlany to również asfalt w kostkach ma swoje różne rozmiary i rodzaje, dzięki czemu każdy klient może go dopasować do swoich potrzeb. Obecnie można dostać między innymi taki asfalt jak:

  • 20/30,
  • 50/70,
  • 70/100,
  • 160/200

Należy jednak pamiętać, że można również bez problemu dostać asfalt w innych wymiarach, jeśli jest taka potrzeba, co sprawia, iż jest to produkt bardzo elastyczny i nowoczesny. Tym sposobem każdy klient może znaleźć idealnie dostosowany asfalt w kostkach do swoich potrzeb. Warto też pamiętać, że zawsze w razie potrzeby można zamówić i dokupić brakującą ilość asfaltu.

Jak można zamówić asfalt?

Obecnie asfalt jest dostępny w sklepach ogólnobudowlanych zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych. Dobrze jest jednak pamiętać, że wybór asfaltu w kostkach jest bardzo ważny, dlatego warto wybrać takie sklepy, które specjalizują się w sprzedaży tego rodzaju materiałów. Tym sposobem będzie pewność, że kontakt ze sprzedawcą będzie przebiegał prawidłowo i szybko, a całość zamówienia będzie zrealizowana wedle naszych potrzeb. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza wtedy, kiedy zależy nam na świetnej jakości asfaltu, gdyż dzięki temu można zrobić trwałą i solidną drogę czy podjazd lub inną pracę drogową. Należy też pamiętać, że ceny za asfalt w kostkach mogą się różnić w zależności od tego, jaki rodzaj się wybierze, oraz jaką ilość się zamówi. Dobrze jest też zaznaczyć, iż materiał kupiony w sklepie online jest dostarczany pod wskazane miejsce, dzięki czemu nie trzeba się także martwić o kontakt. Co ważne, to w sklepie internetowym można dokonać zakupu praktycznie o każdej porze, bez większego znaczenia, czy jest to zwykły dzień tygodnia, czy też niedziela.

Warto wspomnieć, iż asfalt w kostkach powinien być kładziony wówczas, kiedy nie pada oraz wtedy, kiedy nie ma zbyt wysokiej temperatury, gdyż wtedy będzie mógł szybko się związać. Zaleca się także rozpoczynać różne prace budowlane na wiosnę po stopnieniu ostatnich śniegów, gdyż wtedy będzie pewność, że pogoda nie przeszkodzi w remoncie drogi czy podjazdu. Tym sposobem będzie można zakończyć remont lub budowę ulicy szybciej i w bezpieczny sposób. Natomiast, gdy zaczyna się pracę budowlane jesienią, to można się liczyć z opóźnieniami w pracy, gdy wcześniej przyjdą mrozy i spadnie śnieg, który zakryje całą ulicę.

Czytaj także: asfalt na zimno – zastosowanie oraz właściwości