Hydroizolacje

Hydroflex Primer epoksydowy

Hydroflex PU

Hydroflex TC

Primbit R

Flexigum HydroBLOCK

Hydropur 1K

Primbit W

Elaston 2K

Skontaktuj się z nami!

Tel.: +48 793 707 350

Wilgoć jest bardzo dużym problemem, nie tylko w domu prywatnym, ale także w zakładach pracy i w zakładach przemysłowych. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak można odpowiednio zabezpieczyć powierzchnie, dzięki czemu można się uchronić przed różnymi chorobami. Należy jednak pamiętać, że wilgoć, może być także szkodliwa dla fundamentów, dlatego też tym bardziej trzeba wiedzieć, jak sobie radzić z nadmiarem wody i wilgoci.

hydroizolacje

Hydroizolacje – czym są?

Hydroizolacje to proces, w który polega na odpowiednim zabezpieczeniu powierzchni oraz struktur budynków. Warto też dodać, że tego rodzaju proces może odbywać się przy użyciu różnych materiałów. Co ważne, to dzięki hydroizolacji można ochronić podłoże przed dalszą korozją wody. Zabezpieczenie powierzchni jest niesamowicie ważne, dlatego też trzeba używać do tego odpowiednich narzędzi i produktów. Hydroizolację można przeprowadzać za pomocą pędzla, który jest wcześniej odpowiednio wybrany. Dobrze jest też wspomnieć, że przed wyborem konkretnej hydroizolacji należy sprawdzić wszelkie parametry, przez co będzie pewność, że ochroni się budynek przed przenikaniem wilgoci wyżej.

 

W jakich pomieszczeniach można stosować hydroizolacje?

Hydroizolację można przeprowadzić w takich miejscach jak:

  • Łazienki,
  • Piwnice,
  • Tarasy,
  • Balkony.

Warto też wspomnieć, że proces ten świetnie poradzi sobie także, nie tylko w środku domu, ale także na dachach. Przy hydroizolacji dachów, trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu domu przed działaniem wody, gdyż sącząca się woda może nie tylko uszkodzić izolację, ale także może doprowadzić do zawalenia się konstrukcji dachu. Działanie wody, które nie jest zatrzymane, przez długie lata może zatem zniszczyć nawet cały dom, zwłaszcza gdy w danym miejscu ma ona świetną możliwość do tego, by przedrzeć się przez ściany czy też fundamenty do wewnątrz domu.

Dobrze jest także pamiętać, że hydroizolacje tarasów i balkonów muszą być przeprowadzone bardzo dokładnie, gdyż są to miejsca, z których korzysta się bardzo często, dlatego trzeba o nie zadbać, by były bezpieczne. Należy też zaznaczyć, że wszystkie takie elementy, jak tarasy i balkony, które wystają poza obrys budynku, są niesamowicie narażone na negatywne działanie wody. Dobrze jest zatem wybrać do ochrony tych elementów taką hydroizolację, która ma świetne zastosowanie i właściwości ochronne przed wilgocią i różnymi czynnikami atmosferycznymi. Hydroizolacja zewnętrzna charakteryzuje się tym, że wymaga się użycie produktów wysokiej szczelności.

Hydroizolacja łazienki – dlaczego jest tak ważna?

Łazienka jest pomieszczeniem, które jest bardzo narażone na działanie wody, dlatego też należy ochronić ją przed zniszczeniem. Warto też dodać, że podczas hydroizolacji łazienek trzeba użyć membrany, która chroni pomieszczenie przed wilgocią. Gdy się buduje dom, to warto, jest pomyśleć od razu o tym procesie, dzięki czemu można zabezpieczyć warstwy ścian przed negatywnym działaniem wody oraz wilgoci. Folia do ochrony podłogi, którą używa się podczas zabezpieczenia pomieszczeń, takich jak łazienki, musi być odporna na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Przy hydroizolacji podłóg łazienkowych trzeba użyć produktów, które nie przepuszczą wilgoci technologicznej.

Hydroizolacja piwnic

Zastosowanie hydroizolacji w piwnicy jest bardzo ważne, gdyż jest to także pomieszczenie narażone na działanie wody. Warto pamiętać, że nawet gdy użyto do budowy najwyższej klasy betonu, to nie zaszkodzi zrobienie hydroizolacji. Pomieszczenia, które są położone poniżej poziomu gruntu, są niesamowicie narażone na nadmierną wilgoć. Ma na to także odpowiedni wpływ wykonania podziemia oraz to, czy nie ma tu przejść rurowych, które mogą być uszkodzone. Dlatego też hydroizolacja piwnicy jest tak ważna zarówno wtedy, gdy mieszka się w domu, jak i w bloku. W piwnicy ważna jest też izolacja, dlatego trzeba wybrać materiał do hydroizolacji, który ma przeznaczenia do tego rodzaju pomieszczeń. Zaleca się stosowania hydroizolacji piwnicy folię w płynie. Czytaj także o masach bitumicznych w naszym poradniku.

Hydroizolacja – o czym jeszcze pamiętać?

Dobrze jest pamiętać, że przed wybraniem odpowiedniej hydroizolacji warto też uwzględnić stopień obciążenia ścian w danym miejscu. Ważny jest także typ budynku, jakie ma on przeznaczenie i zastosowanie. Warto też dowiedzieć się wcześniej, ile jest w takim budynku tarasów i balkonów, dzięki czemu przystosuje się odpowiednią hydroizolację. Ważnym czynnikiem jest też zabezpieczenie ściany wewnątrz oraz izolacja podłogi. Przy hydroizolacji łazienek należy pamiętać też o użyciu produktów, które przyspieszą proces schnięcia ścian. Warto dodać, że przy wyschnięciu ścian może pomóc specjalistyczna folia w płynie. Hydroizolacja jest niewątpliwie bardzo ważnym procesem, który jest wykonywany również w glebach przepuszczalnych. Co ważne, to podczas stosowania hydroizolacji łazienek należy także pamiętać o takich miejscach jak wanna czy prysznic, które są najbardziej narażone na działanie wilgoci.

Dobrze jest także pamiętać, że zarówno hydroizolacja łazienki, jak i innych pomieszczeń gospodarczych jest bardzo ważna, gdyż pozwala na to, by utrzymać dom w świetnym stanie. Co ważne, to hydroizolacja łazienki jest wykonywana także w budynkach użytku publicznego.

 

👉 Sprawdź także nasze membrany bitumiczne. 👈