Taśmy asfaltowe

Taśmy asfaltowe Bitumer TB90

 • Materiał wypełniający poziome spoiny technologiczne
 • Taśma asfaltowa idealnie nadaje się do wypełniania szczelin w nawierzchniach asfaltowych oraz jezdniach betonowych
 • Masa bitumiczna odporna na działanie kwasów, zasad
 • Taśmy asfaltowe służące jako wypełniania szczelin oraz połączeń technologicznych w podłożach asfaltowych oraz betonowych.
 • Wypełnienia szczelin dla połączeń beton-beton, asfalt-beton.
 • Taśma bitumiczna Bitumer TB90 służy do wykonywania złączeń technologicznych podczas połączeń starej nawierzchni z nową
 • Materiał zabezpiecza przed wnikaniem wody i późniejszą degradacją nawierzchni asfaltowych
taśma asfaltowa bitumer

Taśma asfaltowa Bitumer T90

 • Materiał wypełniający poziome spoiny technologiczne
 • Idealnie nadaje się do wypełniania szczelin w nawierzchniach asfaltowych oraz jezdniach betonowych
 • Zapobiega wchłanianiu wody pomiędzy warstwy asfaltu uniemożliwiając zniszczenie
 • Masa odporna na działanie kwasów, zasad

Bitumowo-polimerowa taśma samoprzylepna BITUMER T90 zwinięty materiał składający się z bitumu naftowego, polimeru i środków teksturujących.

ZASTOSOWANIA

Taśma uszczelniająca przeznaczona do wykonywania uszczelnień technologicznych w budownictwie komunikacyjnym:

 • do łączenia warstw asfaltowych wykonywanych w różnym czasie, połączenia poprzecznego i wzdłużnego
 • Służy także do połączenia różnych materiałów np. warstwy z betonu asfaltowego z warstwa z asfalt lanego oraz warstwy asfaltowej z urządzeniami obcymi w nawierzchni np. wpustami, studzienkami, włazami i innymi elementami infrastruktury wbudowywanymi w nawierzchnię drogową lub je ograniczającymi (krawężniki, elementy odwodnieniowe, szyny)

PRZYGOTOWANIE PODSTAWY

Nawierzchnia asfaltowa, do której mocowana jest taśma, powinna być oczyszczona z kurzu, brudu, gruzu, olejów przed nałożeniem. W warunkach mokrych lub lodowych powierzchnię należy przedmuchać sprężonym powietrzem.

Obszar pęknięcia, który ma być mostkowany, powinien być suchy i nie może zawierać luźnych części.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU

Gdy taśma jest przechowywana w magazynie w temperaturze otoczenia poniżej 0 °C, powinna być kontrolowana w pomieszczeniu o temperaturze otoczenia 15-20 °C minimum 24 godziny przed ułożeniem.

SPOSÓB NAKŁADANIA PRODUKTU

Wyjmij rolki taśmy z opakowań i usuń ochronny środek antyadhezyjny. Naklej taśmę na lico pęknięcia i przyklej ją ręcznie lub za pomocą narzędzi oszczędzających pracę.

Operacje nakładania produktu należy przeprowadzać w temperaturze otoczenia +5 °C lub wyższej. W przypadku temperatur poniżej +10 °C należy użyć palnika propanowego do podgrzania powierzchni asfaltu w celu zwiększenia siły wiązania taśmy.

Charakterystyka techniczna:

Specyfikacja
Wygląd zewnętrznyCzarna powłoka, bez widocznych ubytków i wgnieceń
Temperatura mięknienia> 85
Penetracja stożkiem, 25 ˚C, dmm30-120
Nawrót sprężysty %, mm20
Spływność w 60 ˚C, 5h kąt nachylenia 75 stopni, mm< 2
Siła przyczepności0,12
Temperatura stosowania+5 do + 60 ˚C
Możliwość wydłużenia %

Przyczepnośc taśmy N/mm2

10%

< 1

Wydłużenie po starzeniu

Przyczepność po starzeniu

11

0,9

Przechowywanie

Rolki przechowywać w temperaturze od 5-25 ˚C suchym miejscu chronionym przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Roli przechowywać w pozycji poziomej. Każda rolka powinna zostać przełożona warstwą chroniącą je przed ewentualnym sklejeniem.

Taśma asfaltowa Bitumer T90
WYMIARY PRODUKOWANYCH TAŚM BITUMER BT90
Szerokość taśmy [mm]Grubość taśmy [mm]Długość taśmy[m]
301050
35560
40360
40560
40850
401050
501040
60540
601040
801030

Skontaktuj się z nami!

Tel.: +48 793 707 350

Taśma asfaltowa to nowoczesny, jedyny taki na rynku produkt służący do naprawy niewielkich poziomych szczelin technologicznych powstałych w asfalcie lub betonie. Jej użycie nie jest skomplikowane, a gwarantuje trwałe uszczelnienie pęknięć i wyrównanie nawierzchni. Warto poznać jej wyjątkowe właściwości i móc korzystać z niej na budowie, przy drogowych pracach naprawczych lub we własnym domu.

Czym jest taśma asfaltowa?

Materiał, z którego wykonana jest taśma to asfalt z dodatkiem substancji elastycznych i różnorodnych spoiw. Jej głównym składnikiem mogą też być różne rodzaje bitumów i wówczas tego typu taśma nazywana jest bitumiczną. Istnieją też taśmy dylatacyjne wykonane z bitumów modyfikowanych różnorodnymi polimerami i dodatkowymi substancjami.

Wszystkie składniki produktu to substancje wysokiej jakości, dzięki czemu wytrzymuje on bardzo duże obciążenia, nie przepuszcza wody i jest odporny na działanie soli, kwasów, zasad oraz wszelkich warunków pogodowych.

Zastosowanie taśmy asfaltowej

Taśma asfaltowa ma za zadanie uszczelnić i połączyć ze sobą pęknięcia powstałe na powierzchniach z asfaltu lub betonu. Jej zadaniem jest także zapobieganie wnikania w wypełnione przez nią miejsce wody oraz powstrzymanie procesu dalszego pękania nawierzchni w przyszłości. Dotyczy to także sytuacji, w których zachodzi potrzeba połączenia ze sobą nawierzchni asfaltowej z betonową lub dwóch odcinków wykonanych z asfaltu, z których jeden powstał wcześniej niż drugi. Za pomocą taśmy łączy się też drogi asfaltowe z różnymi elementami infrastruktury drogowej takimi jak włazy, szyny, studzienki kanalizacyjne czy krawężniki.

Taśmy używać można do naprawy dróg asfaltowych, chodników, podjazdów, dachów, boisk sportowych, parkingów i wszelkich innych powierzchni wykonanych z betonu lub asfaltu.

Po taśmę chętnie sięgają drogowcy, budowlańcy, konserwatorzy nawierzchni na lotniskach, a nawet posiadający odpowiednie narzędzia domowi majsterkowicze. Ten skuteczny, łatwy w użyciu materiał zapewnia trwały efekt na lata.

Jak działa taśma bitumiczna?

Aby uszczelnić ubytek i zapobiec dalszemu niszczeniu powierzchni należy w pierwszej kolejności oczyścić szczelinę z zanieczyszczeń, gruzu i kurzu, które mogą zmniejszyć skuteczność działania taśmy. Pęknięcie powinno też być całkowicie suche i odtłuszczone. Następnie trzeba przykleić kawałek taśmy wzdłuż szczeliny i zespolić go z nawierzchnią. Do pracy użyć można palnika lub mieszanki mineralno-asfaltowej na gorąco. Po wprasowaniu walcem substancja zastyga i kiedy jej temperatura staje się na tyle niska, że można bez problemu dotykać jej dłonią, proces naprawy jest zakończony.

Taśma asfaltowa to produkt łatwy w użyciu, więc nie potrzeba do jego stosowania żadnych szczególnych umiejętności. Na efekt końcowy nie czeka się długo. Substancja szybko twardnieje i dokładnie wypełnia ubytki, po których praktycznie już nie ma śladu. Profesjonalny i trwały efekt jest gwarantowany.

Bitumer oferuje taśmy czarne asfaltowe, dylatacyjne i bitumiczne najlepszej jakości. Polecamy również inne pomocne przy naprawie dróg i na budowie produkty i specjalistyczne substancje chemiczne. Taśma bitumiczna drogowa od Bitumer to pewność i trwałość. Ułożenie taśmy jest niezwykle proste i nie wymaga dużego wysiłku.
Również do podłoży mineralnych oraz szczelin przekroju prostokąta. Niskie temperatury nie są przeszkodą w jej stosowaniu.

Czytaj także: asfalt na zimno – zastosowanie i właściwości