Bitumer Lepik na Gorąco
GWARANCJA DŁUGOTRWAŁEJ OCHRONY I STABILNOŚCI MATERIAŁU
to wysokiej klasy polimerowa membrana hydroizolacyjna bez wypełniaczy stosowana na gorąco. Materiał jest elastyczny w każdych warunkach pogodowych, odporny na działanie wody, soli i słabych kwasów. Posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoży mineralnych i bitumicznych. Idealna do pap asfaltowych, izolacji dachów oraz tworzenia trwałych zabezpieczeń przeciwwilgociowych.
ZASTOSOWANIE:
- do przyklejania tradycyjnych pap asfaltowych na tekturze lub welonie szklanym do zagruntowanego wcześniej podłoża,
- idealnie nadaje się do sklejania poszczególnych warstw papy między sobą w układach wielowarstwowych przy pokryciach dachowych,
- do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych na zewnątrz budynków,
- do wykonywania trwałych bezspoinowych hydroizolacji dachów, stropodachów.
- do przyklejania płyt styropianowych oklejonych papą, ponieważ nie zawiera w sobie żadnych składników o działaniu niszczącym na powierzchniach,
- sprawdzi się także w innych, prostych naprawach dekarskich.
CECHY PRODUKT:
- szybkie wiązanie materiału – brak rozpuszczalników w strukturze lepiku skraca czas wiązania,
- odporność na cykle zamrażania i odmrażania,
- zachowuje elastyczność do -15°C,
- mostkuje rysy i pęknięcia w podłożu,
- gwarantowana elastyczność i trwałość: dzięki wysokiej zawartości polimeru w membranie,
- zawartość suchej masy : 100%
ZUŻYCIE MATERIAŁU:
1-1,15 kg/m² nakładanej warstwy
JAK WYKONAĆ IZOLACJĘ PRZY UŻYCIU BITUMER LEPIK NA GORĄCO?
1. PRZYGOTUJ PODŁOŻE:
Podłoże musi być suche oraz pozbawione jakichkolwiek zanieczyszczeń (piasek, pył, olej) mogących pogorszyć wiązanie. Przed aplikacją Bitumer Lepik na gorąco podłoże należy przedmuchać strumieniem sprężonego powietrza oraz zagruntować powierzchnię styku roztworem asfaltowym Bitumer Primbit R.
2. PRZYGOTUJ PRODUKT:
Bitumer Lepik na gorąco zapakowany jest w dwa rodzaje materiałów: worek jutowy i polietylenowy. Worek jutowy należy zdjąć, natomiast worek polietylenowy można stopić wraz z produktem.
3. ROZGRZEJ PRODUKT:
Po wyjęciu masy z opakowania należy umieścić ją w kotle grzewczym i rozgrzać do temperatury nieprzekraczającej 180 °C. Kocioł napełnić maksymalnie do 2/3. (Kocioł płaszczowy z mieszadłem mechanicznym i termometrem, który jest odpowiedzialny za lokalne przegrzanie i przywierania skoksowanego materiału do ściany kotła jest najlepszym urządzeniem. )
* Podgrzanie masy zalewowej powyżej 190 °C może spowodować uszkodzenie wiązań polimerowych i w konsekwencji doprowadzi do utraty części jej właściwości. Wielokrotne rozgrzewanie masy wpływa niekorzystnie na właściwości materiału przyspieszając jego starzenie, dlatego należy roztopić taką ilość, która zapewni bieżące zapotrzebowanie.
4 . NAKŁADANIE PRODUKTU:
Lepik nakładać w temperaturze 140-180 ˚C w co najmniej 2 warstwach – po 1,5 mm.
Rozprowadzanie lepiku: Używając szpachelki lub pędzla, równomiernie rozprowadź lepik na powierzchni dachu. Skup się na miejscach, gdzie dach łączy się z innymi elementami konstrukcyjnymi, takimi jak kominy czy obróbki blacharskie, oraz na wszelkich widocznych pęknięciach i szczelinach.
Warstwy: Nakładaj lepik warstwami, pozwalając każdej z nich na częściowe ostygnięcie przed nałożeniem kolejnej. To zapewni lepszą przyczepność i trwałość uszczelnienia.
Równomierne pokrycie: Upewnij się, że cała powierzchnia jest równomiernie pokryta lepikiem, bez wolnych przestrzeni czy nierówności.
Po nałożeniu zalecamy zastosować posypkę papową – spowalnia ona starzenie pokrycia i zwiększa wytrzymałość na warunki atmosferyczne.
5. CZAS WIĄZANIA:
- do 2 godzin po nałożeniu (w zależności od warunków pogodowych)
6. CZYSZCZENIE NARZĘDZI
Narzędzia czyścić w trakcie i po pracy w rozpuszczalniku organicznym.
W przypadku zaschnięcia produktu pozostawić w rozpuszczalniku, aż do czasu jego rozpuszczenia.
Skontaktuj się z nami!
Tel.: +48 793 707 350